İçeriğe geç

Köse Posta Kodu

Köse Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Köse Posta Kodu Sorgulama

Köse’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Köse ilçesi Hakkında

Köse ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz doksan yedinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin ilçesi olan Köse, Gümüşhane’nin yerleşim yerlerinden biridir. Köse İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 353 km2’dir. Rakımı ise 1.577 m olarak hesaplanmıştır. Köse ilinin Kuzeyinde Köse, doğusunda ise Bayburt, batısında Kelkit ilçeleri bulunmaktadır. Köse ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köse İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köse ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.005 nüfusa sahiptir.

Köse Posta Kodu
Köse Posta Kodu