İçeriğe geç

Korkuteli Yol Tarifi

Antalya Korkuteli yol tarifi; yazımızda öncelikle Korkuteli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Korkuteli‘ne nasıl gidilir? Korkuteli yol tarifi? Korkuteli yol haritası? Korkuteli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Korkuteli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Korkuteli, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Korkuteli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.552 km2’dir. Korkuteli ilçesinin rakımı ise 1. 480 m olarak hesaplanmıştır. Korkuteli ilinin Kuzeyinde Burdur, doğusunda Döşemealtı, batısında Muğla, Güneyinde ise Kumluca ilçeleri bulunmaktadır. Korkuteli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Korkuteli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Korkuteli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 55,712 nüfusa sahiptir.

Korkuteli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Korkuteli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Korkuteli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Korkuteli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Korkuteli‘ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Korkuteli’ne Nasıl Gidilir? Korkuteli Yol Tarifi

Korkuteli‘ne kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Korkuteli‘ne gelebilirsiniz. Korkuteli karayolu ile Antalya şehir merkezine 67 km, İstanbul’a yaklaşık 675 km, Ankara’ya yaklaşık 528 km, İzmir’den ise yaklaşık 397 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Korkuteli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Korkuteli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.