İçeriğe geç

Korkut Yol Tarifi

Muş Korkut yol tarifi; yazımızda öncelikle Korkut şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Korkut’a nasıl gidilir? Korkut yol tarifi? Korkut yol haritası? Korkut İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Korkut İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçesi olan Korkut, Muş’un yerleşim yerlerinden biridir. Korkut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 775 km2’dir. Korkut ilçesinin rakımı ise 1.315 m olarak hesaplanmıştır. Korkut ilçesinin Kuzeyinde Bulanık, doğusunda Bitlis, batısında Muş Merkez, Güneyinde ise Hasköy ilçeleri bulunmaktadır. Korkut ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Korkut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Korkut ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 24.830 nüfusa sahiptir.

Korkut İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Korkut Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Korkut’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Korkut Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Korkut’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Korkut’a Nasıl Gidilir? Korkut Yol Tarifi

Korkut’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Korkut’a gelebilirsiniz. Korkut karayolu ile Muş şehir merkezine 66.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.358 km, Ankara’ya yaklaşık 1.046 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.575 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muş Şehir Merkezinde yer alan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muş Sultan Alparslan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Korkut ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Muş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Muş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Korkut ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.