İçeriğe geç

Korkut Posta Kodu

Korkut Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Korkut Posta Kodu Sorgulama

Korkut’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Korkut ilçesi Hakkında

Korkut ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçesi olan Korkut, Muş’un yerleşim yerlerinden biridir. Korkut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 775 km2’dir. Rakımı ise 1.315 m olarak hesaplanmıştır. Korkut ilçesinin Kuzeyinde Bulanık, doğusunda Bitlis, batısında Muş Merkez, Güneyinde ise Hasköy ilçeleri bulunmaktadır. Korkut ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Korkut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Korkut ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 24.957 nüfusa sahiptir.

Korkut Posta Kodu
Korkut Posta Kodu