İçeriğe geç

Korgun Yol Tarifi

Çankırı Korgun yol tarifi; yazımızda öncelikle Korgun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Korgun’a nasıl gidilir? Korgun yol tarifi? Korgun yol haritası? Korgun İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Korgun İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Korgun, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Korgun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 378 km2’dir. Korgun ilçesinin rakımı ise 925 m olarak hesaplanmıştır. Korgun ilinin Kuzeyinde Ilgaz, doğusunda ise Çankırı Merkez, batısında Kurşunlu, Güneyinde ise Eldivan ilçeleri bulunmaktadır. Korgun ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Korgun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Korgun ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.626 nüfusa sahiptir.

Korgun İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Korgun Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Korgun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Korgun Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Korgun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Korgun’a Nasıl Gidilir? Korgun Yol Tarifi

Korgun’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Korgun’a gelebilirsiniz. Korgun karayolu ile Çankırı şehir merkezine 20,7 km, İstanbul’a yaklaşık 450 km, Ankara’ya yaklaşık 153 km, İzmir’den ise yaklaşık 802 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Korgun ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.