İçeriğe geç

Korgan Yol Tarifi

Ordu Korgan yol tarifi; yazımızda öncelikle Korgan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Korgan’a nasıl gidilir? Korgan yol tarifi? Korgan yol haritası? Korgan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Korgan İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Korgan, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Korgan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 254 km2’dir. Korgan ilçesinin rakımı ise 781 m olarak hesaplanmıştır. Korgan ilçesinin Kuzeyinde Fatsa, doğusunda Çamaş, , batısında Kumru, Güneyinde ise Sivas, Kabataş ve Aybastı ilçeleri bulunmaktadır. Korgan ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Korgan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Korgan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre            28.609 nüfusa sahiptir.

Korgan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Korgan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Korgan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Korgan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Korgan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Korgan’a Nasıl Gidilir? Korgan Yol Tarifi

Korgan’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Korgan’a gelebilirsiniz. Korgan karayolu ile Ordu şehir merkezine 22.1 km, İstanbul’a yaklaşık 846 km, Ankara’ya yaklaşık 512 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.199 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Korgan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.