İçeriğe geç

Körfez Yol Tarifi

Kocaeli Körfez yol tarifi; yazımızda öncelikle Körfez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Körfez’e nasıl gidilir? Körfez yol tarifi? Körfez yol haritası? Körfez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Körfez İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Körfez, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Körfez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 301 km2’dir. Körfez ilçesinin rakımı ise 60 m olarak hesaplanmıştır. Körfez ilçesinin Kuzeyinde İstanbul, doğusunda Derince, batısında Gebze ve Dilovası ilçeleri bulunmaktadır. Körfez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Körfez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Körfez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 169.304 nüfusa sahiptir.

Körfez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Körfez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Körfez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Körfez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Körfez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Körfez’e Nasıl Gidilir? Körfez Yol Tarifi

Körfez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Körfez’e gelebilirsiniz. Körfez karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 31.3 km, İstanbul’a yaklaşık 83.7 km, Ankara’ya yaklaşık 366 km, İzmir’den ise yaklaşık 438 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Körfez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Körfez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.