İçeriğe geç

Körfez Posta Kodu

Körfez Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Körfez Posta Kodu Sorgulama

Körfez’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Körfez ilçesi Hakkında

Körfez ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz elli sekizinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Körfez, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Körfez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 301 km2’dir. Rakımı ise 60 m olarak hesaplanmıştır. Körfez ilçesinin Kuzeyinde İstanbul, doğusunda Derince, batısında Gebze ve Dilovası ilçeleri bulunmaktadır. Körfez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Körfez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Körfez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 173.064 nüfusa sahiptir.

Körfez Posta Kodu
Körfez Posta Kodu