İçeriğe geç

Köprüköy Yol Tarifi

Erzurum Köprüköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Köprüköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Köprüköy’e nasıl gidilir? Köprüköy yol tarifi? Köprüköy yol haritası? Köprüköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Köprüköy İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Köprüköy, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Köprüköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 777 km2’dir. Köprüköy ilçesinin rakımı ise 1.602 m olarak hesaplanmıştır. Köprüköy ilinin Kuzeyinde  ve batısında Pasinler, doğusunda ise Horasan, Güneyinde ise Karayazı ilçeleri bulunmaktadır. Köprüköy ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köprüköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köprüköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.784 nüfusa sahiptir.

Köprüköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Köprüköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Köprüköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Köprüköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Köprüköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Köprüköy’e Nasıl Gidilir? Köprüköy Yol Tarifi

Köprüköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Köprüköy’e gelebilirsiniz. Köprüköy karayolu ile Erzurum şehir merkezine 68.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.300 km, Ankara’ya yaklaşık 936 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.652 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Köprüköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Köprüköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.