İçeriğe geç

Köprübaşı Yol Tarifi

Manisa Köprübaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Köprübaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Köprübaşı’na nasıl gidilir? Köprübaşı yol tarifi? Köprübaşı yol haritası? Köprübaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Köprübaşı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Köprübaşı, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Köprübaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 447 km2’dir. Köprübaşı ilçesinin rakımı ise 247 m olarak hesaplanmıştır. Köprübaşı ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Gördes, doğusunda Dermirci, Güneyinde ise Salihli ilçeleri bulunmaktadır. Köprübaşı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köprübaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köprübaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.185 nüfusa sahiptir.

Köprübaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Köprübaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Köprübaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Köprübaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Köprübaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Köprübaşı’na Nasıl Gidilir? Köprübaşı Yol Tarifi

Köprübaşı’na kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Köprübaşı’na gelebilirsiniz. Köprübaşı karayolu ile Manisa şehir merkezine 128 km, İstanbul’a yaklaşık 478 km, Ankara’ya yaklaşık 492 km, İzmir’den ise yaklaşık 148 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Köprübaşı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.