İçeriğe geç

Köprübaşı Yol Tarifi

Trabzon Köprübaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Köprübaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Köprübaşı’na nasıl gidilir? Köprübaşı yol tarifi? Köprübaşı yol haritası? Köprübaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Köprübaşı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Köprübaşı, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Köprübaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 189 km2’dir. Köprübaşı ilçesinin rakımı ise 307 m olarak hesaplanmıştır. Köprübaşı ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Sürmene, doğusunda Dernekpazarı ve Çaykara, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Köprübaşı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köprübaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köprübaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.851 nüfusa sahiptir.

Köprübaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Köprübaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Köprübaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Köprübaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Köprübaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Köprübaşı’na Nasıl Gidilir? Köprübaşı Yol Tarifi

Köprübaşı’na kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Köprübaşı’na gelebilirsiniz. Köprübaşı karayolu ile Trabzon şehir merkezine 98.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.119 km, Ankara’ya yaklaşık 786 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.472 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Köprübaşı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.