İçeriğe geç

Köprübaşı Posta Kodu

Köprübaşı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Köprübaşı Posta Kodu Sorgulama

Köprübaşı’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Köprübaşı ilçesi Hakkında

Köprübaşı ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Köprübaşı, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Köprübaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 227 km2’dir. Rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Köprübaşı ilçesinin Kuzeyinde Saruhanlı ve Gölmarmara, doğusunda Sahilli, batısında Turgutlu, Güneyinde ise İzmir ilçeleri bulunmaktadır. Köprübaşı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köprübaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köprübaşı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.958 nüfusa sahiptir.

Köprübaşı Posta Kodu
Köprübaşı Posta Kodu