İçeriğe geç

Konyaaltı Yol Tarifi

Antalya Konyaaltı yol tarifi; yazımızda öncelikle Konyaaltı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konyaaltı‘na nasıl gidilir? Konyaaltı yol tarifi? Konyaaltı yol haritası? Konyaaltı İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konyaaltı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Konyaaltı, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Konyaaltı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 546 km2’dir. Konyaaltı ilçesinin rakımı ise 42 m olarak hesaplanmıştır. Konyaaltı ilinin Kuzeyinde Döşemealtı, doğusunda Kepez, batısında Kumluca ve Korkuteli, Güneyinde ise Kemer ilçeleri bulunmaktadır. Konyaaltı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Konyaaltı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Konyaaltı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 182,112 nüfusa sahiptir.

Konyaaltı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Konyaaltı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Konyaaltı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Konyaaltı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konyaaltı‘na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Konyaaltı’na Nasıl Gidilir? Konyaaltı Yol Tarifi

Konyaaltı‘na kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Konyaaltı‘na gelebilirsiniz. Konyaaltı karayolu ile Antalya şehir merkezine 8 km, İstanbul’a yaklaşık 697 km, Ankara’ya yaklaşık 550 km, İzmir’den ise yaklaşık 461 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Konyaaltı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Konyaaltı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.