İçeriğe geç

Konya Zonguldak Arası Kaç KM

Konya Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Zonguldak arası kaç km? Konya Zonguldak arası kaç saat? Konya Zonguldak yol tarifi? Konya Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Zonguldak Arası Kaç KM

Konya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 534 km’dir. Konya Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 403 km’dir.

Konya Zonguldak Arası Kaç KM

Konya Zonguldak Arası Kaç Saat

Konya Zonguldak arası kaç saat; Konya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 534 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Konya Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 403 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 534 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.