İçeriğe geç

Konya Yozgat Arası Kaç KM

Konya Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Yozgat arası kaç km? Konya Yozgat arası kaç saat? Konya Yozgat yol tarifi? Konya Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Yozgat Arası Kaç KM

Konya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 359 km’dir. Konya Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 296 km’dir.

Konya Yozgat Arası Kaç KM

Konya Yozgat Arası Kaç Saat

Konya Yozgat arası kaç saat; Konya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 359 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Konya Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Konya Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 296 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Konya Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 359 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.