Konya Yalova Arası Kaç KM

Konya Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Yalova arası kaç km? Konya Yalova arası kaç saat? Konya Yalova yol tarifi? Konya Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Konya Yalova Arası Kaç KM

Konya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 561 km’dir. Konya Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 415 km’dir.

Konya Yalova Arası Kaç KM

Konya Yalova Arası Kaç Saat

Konya Yalova arası kaç saat; Konya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 561 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 415 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 561 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.