İçeriğe geç

Konya Van Arası Kaç KM

Konya Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Van arası kaç km? Konya Van arası kaç saat? Konya Van yol tarifi? Konya Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Van Arası Kaç KM

Konya Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1263 km’dir. Konya Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 986 km’dir.

Konya Van Arası Kaç KM

Konya Van Arası Kaç Saat

Konya Van arası kaç saat; Konya Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1263 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Konya Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Konya Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 986 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Konya Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1263 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 102 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.