İçeriğe geç

Konya Uşak Arası Kaç KM

Konya Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Uşak arası kaç km? Konya Uşak arası kaç saat? Konya Uşak yol tarifi? Konya Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Konya Uşak Arası Kaç KM

Konya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 342 km’dir. Konya Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 285 km’dir.

Konya Uşak Arası Kaç KM

Konya Uşak Arası Kaç Saat

Konya Uşak arası kaç saat; Konya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 342 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Konya Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Konya Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Konya Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 342 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.