İçeriğe geç

Konya Tunceli Arası Kaç KM

Konya Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Tunceli arası kaç km? Konya Tunceli arası kaç saat? Konya Tunceli yol tarifi? Konya Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Konya Tunceli Arası Kaç KM

Konya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 905 km’dir. Konya Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 625 km’dir.

Konya Tunceli Arası Kaç KM

Konya Tunceli Arası Kaç Saat

Konya Tunceli arası kaç saat; Konya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 905 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Konya Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 625 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Konya Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 905 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.