Konya Trabzon Arası Kaç KM

Konya Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Trabzon arası kaç km? Konya Trabzon arası kaç saat? Konya Trabzon yol tarifi? Konya Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Trabzon Arası Kaç KM

Konya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 km’dir. Konya Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 712 km’dir.

Konya Trabzon Arası Kaç KM

Konya Trabzon Arası Kaç Saat

Konya Trabzon arası kaç saat; Konya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Konya Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 712 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Konya Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.