İçeriğe geç

Konya Tokat Arası Kaç KM

Konya Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Tokat arası kaç km? Konya Tokat arası kaç saat? Konya Tokat yol tarifi? Konya Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Konya Tokat Arası Kaç KM

Konya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 km’dir. Konya Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Konya Tokat Arası Kaç KM

Konya Tokat Arası Kaç Saat

Konya Tokat arası kaç saat; Konya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Konya Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.