Konya Tekirdağ Arası Kaç KM

Konya Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Tekirdağ arası kaç km? Konya Tekirdağ arası kaç saat? Konya Tekirdağ yol tarifi? Konya Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Tekirdağ Arası Kaç KM

Konya Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 km’dir. Konya Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 551 km’dir.

Konya Tekirdağ Arası Kaç KM

Konya Tekirdağ Arası Kaç Saat

Konya Tekirdağ arası kaç saat; Konya Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 551 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Konya Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.