İçeriğe geç

Konya Tarsus Arası Kaç KM

Konya Tarsus arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Tarsus şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Tarsus arası kaç km? Konya Tarsus arası kaç saat? Konya Tarsus yol tarifi? Konya Tarsus arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Tarsus İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinin yüzölçümü yaklaşık 41,001km2’dir.Konya ilinin coğrafi konumu ise 37° 52′ 28.7076” Kuzey ve 32° 29′ 35.3616” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Tarsus ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Tarsusilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,029km2dir.Tarsus ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 54′ 59.6196” Kuzey ve 34° 53′ 42.7560” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Konya Tarsus Arası Kaç KM

Konya Tarsus arası mesafe karayolu ile yaklaşık 323 km’dir.

Konya Tarsus Arası Kaç KM

Konya Tarsus Arası Kaç Saat

Konya Tarsus arası kaç saat; Konya Tarsus arası mesafe karayolu ile yaklaşık 323 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Konya Tarsus arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Konya Tarsus Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Tarsus arası mesafe karayolu ile yaklaşık 323 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Tarsus Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Tarsus arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tarsus’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tarsus’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.