İçeriğe geç

Konya Sivas Arası Kaç KM

Konya Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Sivas arası kaç km? Konya Sivas arası kaç saat? Konya Sivas yol tarifi? Konya Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Konya Sivas Arası Kaç KM

Konya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 km’dir. Konya Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 445 km’dir.

Konya Sivas Arası Kaç KM

Konya Sivas Arası Kaç Saat

Konya Sivas arası kaç saat; Konya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 445 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.