İçeriğe geç

Konya Şırnak Arası Kaç KM

Konya Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Şırnak arası kaç km? Konya Şırnak arası kaç saat? Konya Şırnak yol tarifi? Konya Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Şırnak Arası Kaç KM

Konya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 km’dir. Konya Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 878 km’dir.

Konya Şırnak Arası Kaç KM

Konya Şırnak Arası Kaç Saat

Konya Şırnak arası kaç saat; Konya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Konya Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Konya Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 878 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Konya Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.