İçeriğe geç

Konya Sinop Arası Kaç KM

Konya Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Sinop arası kaç km? Konya Sinop arası kaç saat? Konya Sinop yol tarifi? Konya Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS      koordinatlarıdır.

Konya Sinop Arası Kaç KM

Konya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 km’dir. Konya Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 594 km’dir.

Konya Sinop Arası Kaç KM

Konya Sinop Arası Kaç Saat

Konya Sinop arası kaç saat; Konya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 594 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Konya Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.