İçeriğe geç

Konya Siirt Arası Kaç KM

Konya Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Siirt arası kaç km? Konya Siirt arası kaç saat? Konya Siirt yol tarifi? Konya Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Konya Siirt Arası Kaç KM

Konya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1046 km’dir. Konya Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 830 km’dir.

Konya Siirt Arası Kaç KM

Konya Siirt Arası Kaç Saat

Konya Siirt arası kaç saat; Konya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1046 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 830 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Konya Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1046 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.