Konya Side Arası Kaç KM

Konya Side arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Side şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Side arası kaç km? Konya Side arası kaç saat? Konya Side yol tarifi? Konya Side arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Side İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinin yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D GPS koordinatlarıdır.

Side ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Side ilçesinin yüzölçümü yaklaşık — km2’dir. Side ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 45′ 59.9976” Kuzey ve 31° 23′ 20.0004” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Side Arası Kaç KM

Konya Side arası mesafe karayolu ile yaklaşık 235 km’dir. Konya Side arası mesafe havayolu ile yaklaşık 156 km’dir.

Konya Side Arası Kaç KM

Konya Side Arası Kaç Saat

Konya Side arası kaç saat; Konya Side arası mesafe karayolu ile yaklaşık 235 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Side arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Side arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 156 kilometredir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Konya Side Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Side arası mesafe karayolu ile yaklaşık 235 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Side Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Side arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Side’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Side’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.