İçeriğe geç

Konya Şanlıurfa Arası Kaç KM

Konya Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Şanlıurfa arası kaç km? Konya Şanlıurfa arası kaç saat? Konya Şanlıurfa yol tarifi? Konya Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Şanlıurfa Arası Kaç KM

Konya Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 km’dir. Konya Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 562 km’dir.

Konya Şanlıurfa Arası Kaç KM

Konya Şanlıurfa Arası Kaç Saat

Konya Şanlıurfa arası kaç saat; Konya Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 562 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Konya Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.