İçeriğe geç

Konya Samsun Arası Kaç KM

Konya Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Samsun arası kaç km? Konya Samsun arası kaç saat? Konya Samsun yol tarifi? Konya Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Konya Samsun Arası Kaç KM

Konya Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 589 km’dir. Konya Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 503 km’dir.

Konya Samsun Arası Kaç KM

Konya Samsun Arası Kaç Saat

Konya Samsun arası kaç saat; Konya Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 589 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 503 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Konya Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 589 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.