İçeriğe geç

Konya Sakarya Arası Kaç KM

Konya Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Sakarya arası kaç km? Konya Sakarya arası kaç saat? Konya Sakarya yol tarifi? Konya Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Sakarya Arası Kaç KM

Konya Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 km’dir. Konya Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 370 km’dir.

Konya Sakarya Arası Kaç KM

Konya Sakarya Arası Kaç Saat

Konya Sakarya arası kaç saat; Konya Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.