İçeriğe geç

Konya Rize Arası Kaç KM

Konya Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Rize arası kaç km? Konya Rize arası kaç saat? Konya Rize yol tarifi? Konya Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Konya Rize Arası Kaç KM

Konya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 956 km’dir. Konya Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 774 km’dir.

Konya Rize Arası Kaç KM

Konya Rize Arası Kaç Saat

Konya Rize arası kaç saat; Konya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 956 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 774 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Konya Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 956 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.