İçeriğe geç

Konya Niğde Arası Kaç KM

Konya Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Niğde arası kaç km? Konya Niğde arası kaç saat? Konya Niğde yol tarifi? Konya Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Konya Niğde Arası Kaç KM

Konya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 237 km’dir. Konya Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 193 km’dir.

Konya Niğde Arası Kaç KM

Konya Niğde Arası Kaç Saat

Konya Niğde arası kaç saat; Konya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 237 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 193 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Konya Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 237 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.