İçeriğe geç

Konya Nevşehir Arası Kaç KM

Konya Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Nevşehir arası kaç km? Konya Nevşehir arası kaç saat? Konya Nevşehir yol tarifi? Konya Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Konya Nevşehir Arası Kaç KM

Konya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 222 km’dir. Konya Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 212 km’dir.

Konya Nevşehir Arası Kaç KM

Konya Nevşehir Arası Kaç Saat

Konya Nevşehir arası kaç saat; Konya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 222 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 212 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Konya Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 222 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.