Konya Muş Arası Kaç KM

Konya Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Muş arası kaç km? Konya Muş arası kaç saat? Konya Muş yol tarifi? Konya Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Konya Muş Arası Kaç KM

Konya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 990 km’dir. Konya Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 792 km’dir.

Konya Muş Arası Kaç KM

Konya Muş Arası Kaç Saat

Konya Muş arası kaç saat; Konya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 990 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Konya Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Konya Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 792 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Konya Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 990 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.