İçeriğe geç

Konya Muğla Arası Kaç KM

Konya Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Muğla arası kaç km? Konya Muğla arası kaç saat? Konya Muğla yol tarifi? Konya Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Konya Muğla Arası Kaç KM

Konya Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 km’dir. Konya Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 363 km’dir.

Konya Muğla Arası Kaç KM

Konya Muğla Arası Kaç Saat

Konya Muğla arası kaç saat; Konya Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Konya Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 363 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Konya Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.