İçeriğe geç

Konya Mersin Arası Kaç KM

Konya Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Mersin arası kaç km? Konya Mersin arası kaç saat? Konya Mersin yol tarifi? Konya Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Konya Mersin Arası Kaç KM

Konya Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 356 km’dir. Konya Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 224 km’dir.

Konya Mersin Arası Kaç KM

Konya Mersin Arası Kaç Saat

Konya Mersin arası kaç saat; Konya Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 356 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Konya Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Konya Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 224 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Konya Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 356 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.