İçeriğe geç

Konya Mardin Arası Kaç KM

Konya Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Mardin arası kaç km? Konya Mardin arası kaç saat? Konya Mardin yol tarifi? Konya Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Konya Mardin Arası Kaç KM

Konya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 902 km’dir. Konya Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 718 km’dir.

Konya Mardin Arası Kaç KM

Konya Mardin Arası Kaç Saat

Konya Mardin arası kaç saat; Konya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 902 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Konya Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 718 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Konya Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 902 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.