Konya Manisa Arası Kaç KM

Konya Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Manisa arası kaç km? Konya Manisa arası kaç saat? Konya Manisa yol tarifi? Konya Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Konya Manisa Arası Kaç KM

Konya Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 517 km’dir. Konya Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 397 km’dir.

Konya Manisa Arası Kaç KM

Konya Manisa Arası Kaç Saat

Konya Manisa arası kaç saat; Konya Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 517 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 397 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 517 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.