İçeriğe geç

Konya Malatya Arası Kaç KM

Konya Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Malatya arası kaç km? Konya Malatya arası kaç saat? Konya Malatya yol tarifi? Konya Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Konya Malatya Arası Kaç KM

Konya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 km’dir. Konya Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 482 km’dir.

Konya Malatya Arası Kaç KM

Konya Malatya Arası Kaç Saat

Konya Malatya arası kaç saat; Konya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 482 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Konya Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.