İçeriğe geç

Konya Kütahya Arası Kaç KM

Konya Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kütahya arası kaç km? Konya Kütahya arası kaç saat? Konya Kütahya yol tarifi? Konya Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Konya Kütahya Arası Kaç KM

Konya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 328 km’dir. Konya Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 278 km’dir.

Konya Kütahya Arası Kaç KM

Konya Kütahya Arası Kaç Saat

Konya Kütahya arası kaç saat; Konya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 328 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 278 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Konya Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 328 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.