İçeriğe geç

Konya Karapınar Arası Kaç KM

Konya Karapınar arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Karapınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Karapınar arası kaç km? Konya Karapınar arası kaç saat? Konya Karapınar yol tarifi? Konya Karapınar arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Karapınar İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinin yüzölçümü yaklaşık 41,001km2’dir.Konya ilinin coğrafi konumu ise 37° 52′ 28.7076” Kuzey ve 32° 29′ 35.3616” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Karapınar ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karapınarilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,623km2dir.Karapınar ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 42′ 55.1556” Kuzey ve 33° 32′ 47.6520” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Konya Karapınar Arası Kaç KM

Konya Karapınar arası mesafe karayolu ile yaklaşık 97 km’dir.

Konya Karapınar Arası Kaç KM

Konya Karapınar Arası Kaç Saat

Konya Karapınar arası kaç saat; Konya Karapınar arası mesafe karayolu ile yaklaşık 97 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Konya Karapınar arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Konya Karapınar Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Karapınar arası mesafe karayolu ile yaklaşık 97 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Karapınar Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Karapınar arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karapınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karapınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.