Konya Karaman Arası Kaç KM

Konya Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Karaman arası kaç km? Konya Karaman arası kaç saat? Konya Karaman yol tarifi? Konya Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinin yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

Ege bölgesinde yer alan Karaman ilinin yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Karaman Arası Kaç KM

Konya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 115 km’dir. Konya Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 105 km’dir.

Konya Karaman Arası Kaç KM

Konya Karaman Arası Kaç Saat

Konya Karaman arası kaç saat; Konya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 115 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 105 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Konya Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 115 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.