İçeriğe geç

Konya Isparta Arası Kaç KM

Konya Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Isparta arası kaç km? Konya Isparta arası kaç saat? Konya Isparta yol tarifi? Konya Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Isparta Arası Kaç KM

Konya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 242 km’dir. Konya Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 171 km’dir.

Konya Isparta Arası Kaç KM

Konya Isparta Arası Kaç Saat

Konya Isparta arası kaç saat; Konya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 242 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 171 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Konya Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 242 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.