İçeriğe geç

Konya Iğdır Arası Kaç KM

Konya Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Iğdır arası kaç km? Konya Iğdır arası kaç saat? Konya Iğdır yol tarifi? Konya Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Iğdır Arası Kaç KM

Konya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 km’dir. Konya Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1026 km’dir.

Konya Iğdır Arası Kaç KM

Konya Iğdır Arası Kaç Saat

Konya Iğdır arası kaç saat; Konya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1026 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Konya Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.