İçeriğe geç

Konya Hatay Arası Kaç KM

Konya Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Hatay arası kaç km? Konya Hatay arası kaç saat? Konya Hatay yol tarifi? Konya Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Konya Hatay Arası Kaç KM

Konya Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 km’dir. Konya Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 380 km’dir.

Konya Hatay Arası Kaç KM

Konya Hatay Arası Kaç Saat

Konya Hatay arası kaç saat; Konya Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 380 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.