İçeriğe geç

Konya Hakkâri Arası Kaç KM

Konya Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Hakkâri arası kaç km? Konya Hakkâri arası kaç saat? Konya Hakkâri yol tarifi? Konya Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Hakkâri Arası Kaç KM

Konya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1245 km’dir. Konya Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 993 km’dir.

Konya Hakkâri Arası Kaç KM

Konya Hakkâri Arası Kaç Saat

Konya Hakkâri arası kaç saat; Konya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1245 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Konya Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Konya Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 993 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Konya Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1245 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 100 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.