İçeriğe geç

Konya Gümüşhane Arası Kaç KM

Konya Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Gümüşhane arası kaç km? Konya Gümüşhane arası kaç saat? Konya Gümüşhane yol tarifi? Konya Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Gümüşhane Arası Kaç KM

Konya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 km’dir. Konya Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 646 km’dir.

Konya Gümüşhane Arası Kaç KM

Konya Gümüşhane Arası Kaç Saat

Konya Gümüşhane arası kaç saat; Konya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 646 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Konya Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.