İçeriğe geç

Konya Giresun Arası Kaç KM

Konya Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Giresun arası kaç km? Konya Giresun arası kaç saat? Konya Giresun yol tarifi? Konya Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Konya Giresun Arası Kaç KM

Konya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 km’dir. Konya Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 610 km’dir.

Konya Giresun Arası Kaç KM

Konya Giresun Arası Kaç Saat

Konya Giresun arası kaç saat; Konya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 610 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Konya Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.