İçeriğe geç

Konya Gaziantep Arası Kaç KM

Konya Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Gaziantep arası kaç km? Konya Gaziantep arası kaç saat? Konya Gaziantep yol tarifi? Konya Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Gaziantep Arası Kaç KM

Konya Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 km’dir. Konya Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Konya Gaziantep Arası Kaç KM

Konya Gaziantep Arası Kaç Saat

Konya Gaziantep arası kaç saat; Konya Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.